14 цікавих фактів про каву, яких ви не знали

Кава є улюбленим напоєм мільйонів, навіть більше - для багатьох людей це своєрідна релігія, любов, священний ритуал. Якщо ви теж любите цей прекрасний напій, то вам точно буде цікаво дізнатися незвичайні факти про каву, які представлені в цій статті.

1. Вам не потрібно пити каву, щоб прокинутися вранці

Ваше тіло вранці природно виробляє гормон кортизол, який допомагає вам відчувати себе бадьорим та свіжим. Це обумовлено особливостями людського організму, так званими циркадних добовими ритмами. Тому, якщо у вас є звичка пити каву вранці, щоб прокинутися, то це абсолютно не має сенсу. Набагато краще почекати, коли рівень кортизолу знизиться, а це настане після 9-10 годин ранку, і вже тоді випити чашечку кави.


2. Кава не сприяє обезводненню організму
Хороша новина! Кофеїн довгий час звинувачували в сечогінних властивостях, але це насправді не відповідає дійсності. Якщо ви не вживаєте каву у великих кількостях (більше 500-600 мг на день, або дві чашки), ніяких негативних наслідків не буде. Дослідження показали, що діурез суттєво не змінюється від того, що людина п'є напої із вмістом кофеїну. Отже, до тих пір, поки ви насолоджуєтеся кавою в помірних кількостях, не існує причин для занепокоєння з цього приводу.

3. Каву було відкрито завдяки ефіопським козам
Згідно з легендою, ефіопські пастухи першими почали вживати каву, побачивши, як поводяться кози, які із задоволенням жували ягоди цієї рослини.

4. Кава допоможе вам жити довше та здоровіше

Кава містить багато антиоксидантів (це найбільше джерело антиоксидантів в дієті середньостатистичної західної людини!). Це допомагає в боротьбі з так званими вільними радикалами, які служать причиною безлічі важких хвороб. В результаті, любителі кави мають менше шансів захворіти такими захворюваннями як хвороба Паркінсона, цукровий діабет та хвороби серця.

5. Кава містить важливі поживні речовини, необхідні для виживання
Одна чашка кави містить 11% добової рекомендованої дози рибофлавіну (вітаміну В2), 6% пантотенової кислоти (вітамін В5), 3% марганцю і калію та 2% ніацину і магнію.

6. Вживання кави може допомогти вам спалювати жир
Дослідження показали, що вживання кофеїну може збільшити ваш метаболізм від 3 до 11%. Це одна з небагатьох хімічних речовин, яке дійсно допомагає вам позбавитися зайвої ваги!

7. Кава вирощується виключно в певній області планети, яку називають кавовим поясом Землі

Кавовий пояс об'єднує всі регіони, які мають необхідні для росту кави умови. Оскільки ця рослина потребує багато сонячного світла і тепла, то всі ці області знаходяться біля екватора.

8. Кофеїн насправді є кристалами


Весь ефект від кави викликаний попаданням у ваш організм крихітних 0,0016-дюймових кристалів кофеїну. Такі маленькі, а так діють!

9. Кофеїн починає діяти дуже швидко
Від першого ковтка до початку дії кофеїну проходить всього лише близько 10 хвилин!

10. Кава - це зерна ягід, які мають червоний, жовтий чи зелений колір

Бачите ці ягоди, які ростуть на деревах? Саме так виглядав вміст вашої чашки кави раніше!

11. Black Ivory - це найдорожчий сорт кави, і він робиться з екскрементів
Найдорожча в світі кава виробляється з посліду слонів, і вона називається Black Ivory. Така кава коштує $50 за чашечку. Щоб отримати 1 кілограм кави цього сорту, необхідно згодувати слону 33 кілограми свіжих кавових ягід. Після їх перетравлення дружини погоничів збирають слонячий послід, розминають його і дістають з нього каву.

12. Кава хороша для вашої печінки
Люди, які п'ють чотири чашки кави на день, на 80% менше схильні до розвитку цирозу печінки.

13. Перша в світі веб-камера була зроблена для приготування кави

У 1991 році група вчених Кембріджського університету направила камеру на кавник, щоб з сусідньої кімнати спостерігати за процесом приготування кави. На малюнку вище представлені фотографії, зроблені за допомогою тієї першої камери.

14. Кофеїн покращує результати при заняттях спортом
Кофеїн підвищує ваш рівень адреналіну і звільняє жирні кислоти з жирової тканини, що призводить до кращих результатів у тих, хто вживає каву до тренування.

Знаєте ще цікаві факти про улюблений напій? Пишіть про них у коментарях!