50 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО КАВУ

Вже більше 1000 років, 60% населення планети починає свій день з чашечки кави. Тому кава – другий за кількістю вживання напій після води. В основі процесу приготування цього напою лежить принцип вилучення з мелених зерен кави кафеола (натуральних ефірних олій), за рахунок їх взаємодії з гарячою водою. Саме ці ефірні олії надають напою ні з чим не порівнянний смак і аромат.

Цікаво, завдяки чому цей магічний нектар став таким поширеним? Зараз спробуємо розібратися.

#1: 42% українців регулярно п'ють каву.

#2: Згідно з дослідженням, проведеним Університетом Каліфорнії, пара, яка піднімається від гарячої кави, містить деякі антиоксиданти в кількості, аналогічній 3-ом апельсинам.

#3: У 1657 році у Британії кава рекламувалося як ліки від цинги і подагри.

#4: Третину світового об'єму кави виробляє Бразилія – це більше півтора мільйона тонн кави в рік.

#5: Кофеїн заборонений Інтернаціональним Олімпійським комітетом. Якщо в крові атлета більше 12 мікрограм кофеїну, він дискваліфікується. Щоб досягти такого рівня, досить випити 5 чашок кави.

#6: Кава обсмажується при температурі 200-220 градусів Цельсія. Чим довший процес обсмажування, тим темніше вийде кава. Тривалість обжарювання в середньому 10-20 хвилин.

#7: Кава класифікується за трьома ознаками: якість зерен (сорт, висота над рівнем моря), якість приготування і розмір зерна.

#8: Перед обсмажуванням деяких сортів кави їх зелені зерна зберігаються декілька років. Експерти вважають, що їх смак при цьому значно покращується. #9: Кава вирощується в 45 країнах світу.

#10: Кава - найпопулярніший напій у світі. Щорічно його випивається 400 мільярдів чашок .

#11: Рецепт кави з книги 1844 року: «Столову ложку порошку в півлітра окропу, кип'ятити 20-25 хвилин. Залишити настоятися 4-5 хвилин. Додайте рибну шкірку, шматочок риб'ячого жиру або половину яйця».

#12: Мішки для кави зазвичай виготовляються з конопель, і важать близько 70 кг при повному завантаженні. Потрібно, приблизно, 600 000 зерен для наповнення одного мішка.

#13: Кавові дерева запилюються самостійно.

#14: Кава, як ліки, досягла найвищого розквіту в Англії у 16 столітті. У той час мікстура з кави, масла і меду призначалася для зігрівання при багатьох хворобах. Пізніше в цій ролі стали використовувати чай.

#15: Квіти кавових дерев живуть недовго, пахнуть жасминно-апельсиновим ароматом, і дають кавові зерна розміром з журавлину. Потрібно 4-5 роки, щоб дерево стало приносити достатній урожай.

#16: Кава вперше стала відома в Європі як «арабське вино».

#17: Кава, разом з пивом і горіховим маслом, увійшла до десятки найбільш відомих ароматів світу.

#18: Кавові зерна, як виноград, дуже чутливі до температури, вологості, тиску, і термінів їх збирання.

#19: Кави займає друге місце в загальносвітовому рейтингу найбільш продаваних товарів. На першому місці – нафта.

#20: Лимон додають в каву вже упродовж декількох сотень років (раніше, ніж цукор).

#21: Кавове дерево «Арабіка» може дати до 6 кг кави в рік, в залежності від вологості і температури повітря.

#22: Перше кафе у Франції було відкрите на початку 17 століття, проте перед цим кава продавалася на вулицях арабськими торговцями у своєрідних «автоматах». #23: Кавові зерна після обсмажування обробляють спеціальними ароматичними речовинами(маслами) і охолоджують. При цьому пори в зернах відкриваються і поглинають більшу кількість ароматизатора.

#24: З 1850 року ручна кофемолка стала незамінним атрибутом на кухні в США для середнього класу населення.

#25: Чорні зерна кави містять менше кофеїну, ніж їх світлі аналоги. Чим довше обсмажується кава, тим менше в ній кофеїну.

#26: Під час Громадянської війни в Америці солдати отримували 4 кг обсмаженої кави як частину раціону. Також, солдати могли вибрати зелену не обсмажену каву. #27: 1 акр (~ 40 соток) кавових дерев можуть дати до 5 тонн кавових зерен, які після обробки перетворяться в тонну меленої кави.

#28: Протягом Другої Світової війни урядами було випито понад 130 мільйонів кілограм кави.

#29: «Кава має бути чорною як пекло, сильною як смерть, солодкою як любов» – турецька народна приказка.

#30: Добре обсмажені і подрібнені кавові зерна, розчинені в кип'яченій воді, як і раніше називаються «турецька кава». Цей рецепт не змінився з давніх часів та використовується в Туреччині і Греції.

#31: Зараз, австралійці п'ють на 60% більше кави, ніж чаю, що в 6 разів більше, ніж в 1940 році.

#32: Так званий сорт кави Hard Bean (важкі зерна) вирощується на висоті понад півтори тисячі метрів над рівнем моря.

#33: Компанії-виробники кави виготовляють велику кількість кави без кофеїну. Витягнутий з порошку кофеїн вони продають фармацевтичним компаніям.

#34: У США кава вирощується тільки на Гаваях та збирається в період між листопадом і квітнем.

#35: Один з факторів, що сприяє популярності кави – смак, що поєднується майже з усім.

#36: Кава у вакуумній упаковці уперше була представлена в 1900 році братами Хілл.

#37: Вважається, що першим цукор в каву став додавати король франції Луї Чотирнадцятий в 1715 році.

#38: Кава з льодом стала популярна в Японії з 1945 року.

#39: Кавові дерева – вічнозелені, виростають до 5 метрів у висоту, проте, для полегшення збору урожаю, їх обрізають до висоти 2.5 метри.

#40: Страхова компанія Ллойда в Лондоні починалася як кав'ярня.

#42: У 1727 році саджанці кави були вивезені контрабандою з Парижа в Бразилію. Зараз Бразилія – найбільший виробник кави.

#43: Бетховен був настільки педантичний у виборі кави, що кожного разу перераховував точно 60 кавових зерен при заварюванні своєї кави.

#44: В Італії еспрессо вважається настільки важливим напоєм, що його ціна регулюється на урядовому рівні.

#45: В Японії вважають, що користь організму приносить не тільки вживання кави всередину, але і ванни з кави, секрет приготування яких майстри зберігають у таємниці. Відомо лише, що кавову масу, налиту у ванну, нагрівають до 65 градусів, лежати в ній потрібно не менше двадцяти хвилин. Ефект – підвищується життєвий тонус і зникає втома. Ці процедури настільки популярні в Японії, що існує мережа кавових саун, у яких є не тільки ванни, але і басейни з кавою.

#46: У Японії кав'ярні називаються Kissaten.

#47: На о. Суматра найцінніші сорти кави збирають, слідуючи за звичками тварини – Лювака, яка вибирає найкращі зерна кави і з'їдає їх. З екскрементів, залишених цими тваринами, вибирають зерна, з яких роблять каву сорту «Kopi Luwak» ціною більше 300$ за кілограм.

#48: Приготована кава в процесі охолодження виділяє понад 700 хімічних речовин, що становлять її аромат.

#49: Араби почали вирощувати кавові дерева ще в 14 столітті.

#50: Пересмажені зерна кави дуже добре горять.

Детальніше: http://senfil.net/?newsid=55