Найдорожчі у світі десерти

Потрібно зо два місяці, щоби рецептори забули про сіль, гострі спеції та прянощі. Відпустити від серця солодощі – неможливо практично ніколи.

У дечому наш організм має рацію: солодке найчастіше є швидким і завжди доступним джерелом енергії, а шоколад лікує стрес. Втім, ціна деяких десертів світу може лише загнати у стрес пересічного любителя солодкого.
Коли десерт – не просто десерт, а втілена казка – ви потрапили у Новий Орлеан. Тут за 1,4 млн доларів можна скуштувати полуницю, мариновану у портвейні. Десерт прикрашає золоте кільце з рожевим діамантом п’яти карат. У «Arnaud’s», як у «Blues&Jazz» мережі «Papa&Mama» знають, що до смаколиків найкраще пасує джаз.
Туристи Шрі-Ланки мали б бути обачні, адже саме тут є шанс полегшити банківський рахунок на 14,5 тис. доларів і спробувати морозиво: The Fortress Stilt Fisherman Indulgence. Ця дорога індульгенція – неаполітанське морозиво з льодяниками, горіхами та сухофруктами. Усе це викладається в делікатні конструкції з манго і гранатом усередині. У десерт входить шампанське і шоколадний рибалка – ви сплачуєте за мистецтво.
7,5 тис. доларів – оплата за печиво з шоколадним ганашем, флер-де-сель і бальзамічним оцтом від П’єра Ерме. Варто було стати всесвітньо відомим, щоби торгувати печивом за ціною авто.
Далі у рейтингу – «Золотий пиріг султана». Тістечко готують шість діб, а на сьомий творець представляє золоту їстівну цеглину з абрикосами, грушами, айвою та чорними трюфелями. Десерт пакують у срібну коробку з золотою печаткою, і продають усього лише за 1 тисячу доларів.
За 600-700 доларів в італійському готелі Банкока можна спробувати елітний сорбет з Louis Roederer Cristal Brut 2000 із листочками їстівного золота, крем-брюле, трюфелі Perigord, шоколадно-полуничний мус та шоколадний пиріг. Такий собі сет солодощів з келихом шампанського.
Американці у нашому рейтингу виявилися найбільш демократичними і створили елітні шоколадні кульки Madeleine Truffle за 250 дол. Фрітц Кніпшильдт, відомий кулінар, готує десерт 24 години, а для щасливого покупця презентує срібну коробку із особистою запискою.