Проводимо вихідні з коктейлями від Fortissimo!

Весна – гарний привід повчитися готувати коктейлі. Ми підготували низку порад, як правильно потішити друзів якісними та яскравими алкогольними сумішами.

По-перше, вибір посуду: міцні, десертні та багатошарові коктейлі подають у келихах 50-100 мл. Змішані коктейлі, а також ігристі напої дружать з келихами 100, 200 і більше мілілітрів. Любителі комбінувати на власний манер мали б пам’ятати, що перебір із кількістю компонентів впливає на якість смаку. Досвідчені фахівці стверджують, що кількість компонентів не має перевищувати п’ять (те саме, до речі, кухарі говорять і про салати). Прикраси тут не враховуються.

До речі, стосовно прикрас: посипка бокалів цукром чи сіллю попри свій декоративний сенс має й інші завдання, коригуючи смак тих чи інших напоїв. Окрім цих основних засобів часто використовують какао та кокосову стружку.

У більшості випадків коктейлі потребують лід різного ступеню подрібнення. Малі келихи гармонізують грубим шматкам льоду розміром як грецький горіх. Натомість коктейлі з фруктами, ігристі напої, крюшони та інші напої у великих порціях готують з мілко подрібненим льодом, який професійною мовою зветься фрапе. Його можна приготувати заздалегідь, наприклад, загорнувши лід у міцну чисту тканину і розбивши його за допомогою молотка. У ресторанах це роблять за допомогою спеціальних апаратів.

Традиційно, компоненти для коктейлів зберігають у холодному вигляді, що зменшує витрати льоду при їх змішуванні та дозволяє не надто розбавляти напій. Інколи перед подачею напоїв охолоджують і посуд. Для цього бокал ставлять дном на лід, і тримають, доки стінки не запітніють. Інший спосіб: покласти в бокал шматочок льоду і перекочувати його, а згодом злити воду і наповнити келих напоєм.

Для вдалої вечірки вдома із коктейлями варто знати кілька секретів:

  • Цукровий сироп або пудру можна підготувати заздалегідь, щоб не відволікатися під час вечірки
  • Вина, що використовують для коктейлів, не повинні залишати осаду. Ті, що його лишають, попередньо фільтруються.
  • Якщо ви обрали коктейль, що містить яйце, перед додаванням у келих розбийте його у фарфоровий посуд – так можна переконатися у його свіжості
  • Коктейлі з вершками готують тільки з пастеризованого продукту 20-35% жирності

Зрештою, коктейль важко зіпсувати, а в умовах домашнього креативу завжди можна регулювати смак за допомогою підручних компонентів.